7. BÖLGE DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI.

Valimiz Sayın Vasip ŞAHİN koordinatörlüğünde 7. Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinayon toplantısının ilki gerçekleştirildi.

Düzensiz göçle daha etkin mücadele edilmesi amacıyla 7. Bölge kapsamında bulunan Ankara, Aksaray, Bartın, Bolu, Düzce Eskişehir Karabük, Kırıkkale, Kırşehir, Zonguldak illerinin Vali - Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürleri, İl Jandarma Komutanları ve İl Göç İdaresi Müdürlerinin katılımı ile Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı’nın ilki Gölbaşı Vilayetler Evi'nde yapıldı.

Ankara Valiliği koordinasyonu ve Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğünce sekreteryasında yapılan toplantıda Ankara Valisi Sayın Vali Vasip Şahin ülkemizin yasal olmayan, düzensiz göçe son yıllarda daha çok muhatap olmaya başladığını belirterek “Bu, insani birtakım sorunların yanında güvenlikle alakalı da birçok sorunu birlikte getiriyor. Burada ihtiyaç daha çok koordinasyon ve bir arada çalışma ihtiyacı. Genellikle ya sınırlarda girişte ya da sınırlarımızı terk ederken düzensiz göçmen dediğimiz yasa dışı göç faaliyetinde bulunan insanlar yakalanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Düzensiz göç faaliyetinde bulunanların yurt içindeki hareketlerinde daha fazla yakalama gerçekleşmesi amacıyla Bakanlığımızın bazı çalışmalar yapılmasını uygun gördüğünü söyleyen Vali Şahin “Her bir ilimiz kendi üzerine düşen gayreti göstermeye çalışıyor. Düzensiz göçün getirdiği sorunları ellerindeki imkânlarla önlemeye, bununla mücadele etmeye çalışıyorlar. Ama bunun biraz daha seviyesinin yükseltilmesi, etkinliğinin daha da artırılması noktasında bir ihtiyaç hasıl olduğu anlaşılıyor. Bundan sonra da birlikte çalışmamız, birlikte mücadelemiz, belli bir uyum ve takvim içerisinde olursa sınır illerimize de biraz biz destek vermiş oluruz.” diye konuştu.

Daha sonraki çalışmalarda ilgili tüm kurumların bir araya gelecekleri, iletişim kuracakları bir sistemin kurulması gerektiğini belirten Vali Şahin “Koordinasyonu yapmak üzere Vali Yardımcımız İsmail Küreci Bey bu işi tertip etti. Görevlendirmelerin bir an önce yapılıp koordinasyon toplantılarının daha sık yapılması gerekmektedir. Biz yine de belli aralıklarla bir üst seviyede yine bir araya gelmiş oluruz inşallah.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kayıt: 18.4.2019
Güncelleme:26.4.2019
Paylaş


www.instagram.com/ankaragoc WS05