BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

YABANCI ÖĞRENCİ, AKADEMİSYEN VE AİLELERİNİN İKAMET İŞLEMLERİNE İLİŞKİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik Kampüsünde İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında ülkemizde bulunan yabancı uyruklu yükseköğretim öğrencileri ile akademisyenlerin ve ailelerinin ikamet izni işlemlerinin hızlandırılması ve güvenli veri paylaşımının sağlanması amacıyla imzalanan protokole ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Ankara Göç İdaresi İl Müdürü Bayram YALINSU ve ilgili Çalışma Grup Başkanları ile Ankara’da bulunan üniversitelerin yabancı öğrenci temsilcileri ve yabancı öğrenciler katıldı. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen toplantıda İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında imzalanan protokol hakkında detaylı bilgi verilirken, ikamet izinleri konusunda sorular yanıtlandı.

Toplantının bitiminde katılımcılar, etkinliğin kendileri adına çok faydalı geçtiğini belirterek, yeni ikamet sistemi konusunda edindikleri bilgilerden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Kayıt: 16.8.2018
Güncelleme:16.8.2018
Paylaş


www.instagram.com/ankaragoc WS05