İL DÜZEYİNDE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlçe Kaymakamlıkları ziyaret edildi.

      Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün talimat ve beklentileri, göç yoğunluğu ve hu alandaki gelişmeler dikkate alınarak belirlenen "paydaşlarla entegrasyonun sağlanması ve kalıcı hale getirilmesi" stratejisi doğrultusunda ilimiz genelinde kurumsal ziyaretler gerçekleştirilmeye başlandı.

      Ankara İl Göç idaresi Müdür Vekili Bayram YALINSU başkanlığında Ankara İl Göç idaresi çalışma Grup Başkanlarından oluşan heyet, Çamlıdere, Gölbaşı, Mamak, Pursaklar ve Sincan ilçe kaymakamlarını ziyaret etti. Ziyaretlerde genelde ülkemizin özelde ise ilimizin önemli bir gündemi olan göç olgusu, bu konuda ilimiz düzeyinde yaşanan aksaklılar, çözüm önerileri konulan müzakere edildi. Ayrıca heyet, İl Müdürlüğü’nün yetki ve görevleri ile 6458 sayılı Yabancıllar ve Uluslararası Koruma Kanunu hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

     İlçe kaymakamları ziyaretlerden duydukları memnuniyeti belirterek, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün önemli bir misyonu olduğu ve kurumsal anlamda işbirliğine her zaman açık olduklarını ifade ettiler.

Kayıt: 18.9.2018
Güncelleme:19.9.2018
Paylaş


www.instagram.com/ankaragoc WS05