YENİ HİZMET BİNAMIZIN AÇILIŞI İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLU TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLDİMüdürlüğümüzün Barbaros Mahallesi Binnaz Sokaktaki yeni hizmet binasının açılışı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU tarafından 31.10.2018 tarihinde gerçekleştirildi. Müdürlüğümüzün faaliyetleri ve mevcut durumu ile ilgili bilgilendirme İl Müdürümüz Bayram YALINSU tarafından yapıldı.

Gerçekleştirilen ziyarete, Bakan Yardımcılarımız İsmail ÇATAKLI ve Tayyip Sabri ERDİL, Genel Müdürümüz Abdullah AYAZ, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Eski Genel Müdürü Bartın Valisi Sinan GÜNER, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Hüseyin Engin SARIİBRAHİM ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden ilgili daire başkanları katıldı.

Müdürlüğümüz ana hizmet binasında incelemelerde bulunan Sayın Bakanımız, hizmet birimlerimiz içinde yer alan tüm Grup Başkalıklarımızı ve yeni oluşturulan Yabancı Yatırımcılar Vatandaşlık Müracaat Özel Ortak Ofisini de ziyaret ederek bilgi aldı.

Yatırım Ofisinde, mevzuat gereği bir çalışma grubu oluşturulduğunu ifade eden Sayın Bakanımız, hem İstanbul’da hem de Ankara’da özel ofisler kurulduğunu belirtti. Türkiye'de vatandaş olmak isteyen yatırımcıların, istenen şartları sağladığı takdirde Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğü içerisinde bulunan özel ofise başvuru yapabileceklerini belirtirken, bu özel ofisin, bir müşteri temsilcisi mantığıyla çalışacağını, 45 gün içerisinde vatandaşlık işlemlerinin tamamlanacağını ve vatandaşlığın kazanılmasının temin edebileceğini ifade etti. Müdürlüğümüz personeli ve işlemleri için gelen yabancılarla da sohbet eden Sayın Bakanımız daha sonra ziyaretini sonlandırarak Müdürlüğümüzden ayrıldı.


 

Kayıt: 6.11.2018
Güncelleme:6.11.2018
Paylaş


www.instagram.com/ankaragoc WS05